Skvělé nové funkce Androidu 4.4 Kitkat: Vaše síť může být odposlouchávána

Zlaté pravidlo praví: „Nešahej na to, co funguje.“ Inu, opět jsem neuposlechl a dokopal jsem se k upgradu Nexusu 7 na poslední verzi: 4.4.2. Upgrade jsem prováděl z nějaké již historické verze. Navzdory výhružkám o stažené aktualizaci systému, kterou mě tablet prudí už déle než rok, jej nelze automaticky upgradovat, pokud byl rootnutý (tj. chtěl jsem být administrátorem svého hardwaru) a byl potřeba ruční zásah. Z KitKatu asi nikdo nebyl doslova nadšený, ikonky překopané po vzoru IOS 7, mizející baterka a tak podobně. Skutečnost byla ale ještě daleko děsivější. Jaké to bylo překvapení, když po prvním naběhnutí systému v notifikační liště byl vykřičník s nápisem: „Vaše síť může být odposlouchávána.“ Jelikož notifikaci lze odsunout do pryč (byť se tam po dalším restartu opět objeví), vývojáři naznali, že je třeba si hlášku užít více a tak se ještě o něco větší vykřičník se stejným nápisem zobrazuje i v druhé liště s tlačítky pro nastavení, odkud už se ho nelze zbavit nijak! 

Co tedy s tím? Ač jsem z toho vytočen i po x dnech u ledu, uvedu napřed TL+DR verzi návodu, jak se té otrapy zbavit, předtím než dopíšu zbytek hateblogu na téma, proč by se vynálezce tohoto prvotřídího bezpečnostního zlepšení na to měl radši vysrat a jít prodávat banány. Zmíněná hláška se zobrazuje v případě, že uživatel do interního úložiště uložil nějaký CA certifikát (což stále uložit jde, jenom se začne zobrazovat tahle hrůza). Úložiště se dělí na systémové (kde jsou CA certifikáty již předinstalované) a uživatelské, kde si je uživatel přidává sám. Pokud už máte to štěstí a vlastníte root práva ke svému hardwaru, můžete certifikát smazat a místo toho ho nacpat do systémových (kde už žádná hláška neprudí). Postup je nějak takto:

 • Na počítači s openssl utilitou si předpřipravíme náš certifikát:
  • pomocí openssl x509 -in certifikat.pem -subject_hash zjistíme otisk předmětu našeho certifikátu, vypadne něco jako: 0b112a89 (to si pamatujeme, použijeme to dále)
  • přidáme k certifikátu textovou část: openssl x509 -in certifikat.text -text > novy_certifikat.pem
  • v textovém editoru otevřene tento nový soubor a textovou část (tj. to co není uvozeno ---BEGIN/END CERTIFICATE---) přesuneme na konec souboru
  • soubor s certifikátem přejmenujeme na <otisk předmětu>.0 (tečka nula přidáme)
  • tento náš nově vzniklý soubor zkopírujeme do telefonu/tabletu, kde s ním budeme dále pracovat
 • v zařízení si otevřeme terminál, vlezeme na roota (příkaz su)
 • zkopírujeme certifikát: cp /kde/je/nakopirovan/nas/certifikat /system/etc/security/cacerts/
 • často se stává, že /system je read only a tedy příkaz cp selže. V tom případě remountujeme: mount -o remount,rw /system (a příkaz cp opakujeme)
 • nastavíme práva na souboru s certifikátem: chmod 0644 /system/etc/security/cacerts/<soubor s naším certifikátem>
 • pokud jsme remountovali /system, uděláme jej opět read only: mount -o remount,ro /system

Certifikát z uživatelské sekce tedy můžeme s klidem smazat. Fungovat by měl nadále a otravná hláška by měla být fuč. Teď tedy ještě nějaké vysvětlení, co ta hláška znamená, proč je to úplná kravina, co se tak akorát tak stane a proč si myslím sprosté věci o dané osobě.

Spousta lidí možná ani neví, co a proč to tam vlastně je (za to ta hláška je naprosto parádně vyděsí). Daný certifikát jim nainstaloval jejich IT a tak podobně. K čemu tam vlastně je? Celá zábava s certifikáty je kvůli šifrování a podepisování. Při připojení např. přes WiFi (ale nejen tam…) lítá obsah síťového provozu okolo a prakticky každý si jej může poslechnout. Což není zrovna to pravé, když takhle po internetové kavárně lítají vaše hesla od mailů a tak podobně. Proto máme takovou hezkou věc, jako asymetrickou kryptografii. Funguje to tak, že jedna strana si vygeneruje pár klíčů – pár k sobě patří, jeden je veřejný, druhý soukromý. Platí, že co se zašifruje veřejným klíčem, lze dešifrovat pouze soukromým, který k němu patří. Můžete tedy nakrásně odeslat veřejný klíč po síti, kterou vám odposlouchávají a druhá strana vám pak může posílat šifrovaná data, aniž by to ten mezi byl schopen přečíst. To funguje hezky do doby, než ta strana mezi může do té komunikace i zasahovat – v tom případě by zarazila výměnu veřejného klíče a místo něj poslala svůj. A tady nám do toho vstupují certifikáty a podpisy. Podpis je defakto také šifrování – jen funguje obráceně, tj. zašifruje se soukromým klíčem a veřejným se dešifruje. A certifikát je pouze veřejný klíč doplněný nějakými meta atributy (u serverů typicky adresa toho serveru, u certifikátu pro lidi tam je e-mailová adresa, jméno, atd.) a tento celek je podepsán nějakou třetí stranou. (Tedy třetí stranou, která má zase svůj certifikát). Pokud tedy aplikace v zařízení komunikuje se serverem, dostane od něj certifikát, na tomto certifikátu ověří jeho podpis (typicky ho ověří tak, že certifikát třetí strany, který podepsal certifikát serveru, má v sobě fixně uložený už od výrobce) a v případě že podpis sedí, certifikátu důvěřuje. Tahle třetí strana (které se říká certifikační autorita – proto CA certifikáty) se potom zavazuje nějak kontrolovat, že ten, komu ten certifikát vydala, je doopravdy ten, za koho se vydává.

A tady právě narážíme na jeden problém. Abysme mohli posoudit správnost ceritikátu, co jsme dostali, musíme mít v našem zařízení již nainstalovaný certifikát autority, která jej serveru vydala. Tedy, nemusí to být nutně konkrétně tahle autorita – v praxi funguje i to, že autorita A, kterou máme v našem zařízení, podepíše autoritu B a tudíž i certifikáty podepsané autoritou B jsou v našem zařízení uznávané. Prakticky na každém běžném operačním systému, který se dnes používá (a je úplně jedno, jestli mobilní IOS/Android, desktopové Windows/Linux/Mac OS X nebo něco dalšího) nalezneme okolo padesátky takto předinstalovaných CA certifikátů, které tvůrce daného systému považoval za bezpečné. Pokud naopak máme nějakou aplikaci, kterou chceme takto zabezpečit, jsme nuceni pro ni certifikát zakoupit. Tedy certifikačním autoritám, které jsou již v běžně používaných systémech takto zakořeněné, potom platíme za vydání certifikátu pro nás (a je to víceméně jediný důvod, proč za to platit – jinak si zadarmo můžeme vytvořit autoritu svojí). Co se stane, pokud narazíme na aplikaci, která zašle certifikát, který náš systém nemůže ověřit, viděl minimálně u webových prohlížečů asi každý. Zobrazí se taková ta hezká stránka upozorňující, jak je to nebezpečné. Firefox po x kliknutích nabízí přidání výjimky, u chrome je potřeba potvrdit pokračování na stránku, IE vybízí odkazem se zelenou fajfkou „rychle odsud pryč.“ Pokud tuhle obrazovku potvrdíme a jdeme dále na web, pak jsme buď přesvědčeni, že se nám vrátil správný certifikát (třeba jsme si to ověřili jinak) nebo to prostě ignorujeme a klidně jsme možná potvrdili falešný certifikát někoho, kdo nás doopravdy odposlouchává.

Nicméně, pokud mám nějakou aplikaci, kterou používám pouze já, pravděpodobně nebudu chtít za vydání certifikátu pro ní zaplatit. Podobně u firem, které mají nějaké interní aplikace, kam přistupují pouze zaměstnanci, je zbytečné platit za komerční certifikát, když můžeme naší certifikační autoritu přidat do zařízení, které do dané aplikace přistupovat budou. To je regulérní postup a funguje úplně normálně, až na to, že u posledního androidu se po přidání certifikátu zobrazí tato krásná varovná hláška. Co tedy ona hláška přesně znamená? Prakticky ty naimportované certifikáty slouží pouze k ověření podpisu a nic víc. Tedy ať ověřuju certifikát vydaný pro kohokoliv, pokud se podpis shoduje, projde to. Takže pokud ta domácí doimportovaná autorita vydá certifikát pro mé elektronické bankovnictví, zařízení to sežere a nebude si stěžovat. Stejně tak pokud ten samý certifikát vydá kterákoliv z těch systémových autorit. Těch je tam sice okolo 50, nicméně SSL Observatory ukázalo, že díky řetězení ověření (tedy že platný je certifikát i vydaný někým jiným, komu ale jeden z těch 50 důvěřuje), že těch subjektů, které takto můžou také vydat platný certifikát pro cokoliv, je více než 1200 (a mezi tím třeba všechny Německé univerzity). Tedy krom mé domácí autority existuje dalších než 1200 subjektů, které si klidně můžou vydat certifikát pro jakoukoliv aplikaci používám a tablet si na ní stěžovat nebude. Není to ideální? Není, ale nikdo zatím nevymyslel nic lepšího (pokud si opravdu nechcete každý certifikát ověřovat ručně…)

Samotná hláška je průdící, dalo by se i pochopit, že se ve výchozím nastavení objevuje. Pokud by ale alespoň nějakým nastavením šla vypnout. A to nejde. Nicméně i to by šlo třeba s dalším updatem napravit. Několik lidí toto chování reportovalo (podle mě zcela oprávněně) jako chybu. Chyby byly pokaždé uzavřené (podle mě zcela nesmyslně) jako ‚Works as intended,‘ tedy ‚Funguje jak bylo zamýšleno.‘ Já si nicméně nejsem jistý tím, jestli se nad tím vůbec někdo zamýšlel. Ale tak schválně se zamyslíme, jak se takový uživatelský CA certifikát může dostat do tabletu a jaké to má následky:

 • uživatel si jej naimportoval sám, protože je to jeho vlastní autorita, kterou používá
  • pokud uživatel nemá v plánu odposlouchávat sám sebe, tak to ničemu nevadí
 • uživatel si jej naimportoval sám, protože mu to radila nějaká chytrá webová stránka slibující hromadu porna zdarma
  • uživatel je nesvéprávný debil, kterému zobrazování jakékoliv varovné hlášky stejně nepomůže. Kdyby mu ta samá stránka napsala, ať pošle číslo své kreditky s datem expirace a CCV kódem, tak ho pošle
 • do zařízení certifikát naimportovalo IT oddělení společnosti, kde uživatel pracuje a zařízení používá (nebo odbodná situace) – asi nejčastější varianta
  • certifikát je v zařízení nejspíše z důvodu přístupu na interní aplikace, do interní sítě, atd.
  • dané IT oddělení stejně tak může pro uživatele fakovat certifikáty i pro jiné aplikace jinak nesouvisející s prací. Tohle je patrně první případ, kdy to vadí. Nicméně je třeba si uvědomit, že úplně stejná situace nastává i u stolního počítače, kde se daná hláška nezobrazuje. A také daný správce má nad zařízením a daty uživatele takovou moc, že je úplně jedno, jestli mu může podstrkovat falešné certifikáty nebo ne

Tohle jsou asi 3 reálné situace, které mohou nastat. Ani jednu z nich zobrazování prudící hlášky neřeší. Naopak pokud se normálnímu uživateli, který nechce svoje zařízení rootovat a trávit mládí s openssl v konzoli, zbývá jediná možnost, jak se hlášky zbavit – smazat certifikát z úložiště. Smazáním certifikátu ale vyřadí jejich ověřování pro aplikace, kvůli kterým tam byl. Tedy defakto zničí veškeré výhody šifrovaného spojení, protože pokud uživatel dále odkliká pokaždé všechny výjimky, tak je výsledek stejný, jako kdyby data běhaly po síti nešifrována. Tohle je jediný výsledek, čeho daná hláška může dosáhnout. Pokud tohle bylo zamýšleno, tak to vymyslel buď člověk lobující za komerční certifikační autority ve snaze přihrát jim ještě nějaké peníze navíc nebo nějaký sadistický vtipálek s morbidním smyslem pro humor. Pokud tohle zamýšleno nebylo a přesto veškeré návrhy byly zamítnuty, tak to navrhoval neschopný lempl nemající nejmenší technické znalosti o věcech, které se rozhodl překopat a měl by místo toho radši dělat práci, na kterou má kvalifikaci – třeba mýt záchody. Pamatuju si první verze Androidu, kde nebyla uživatelská možnost přidávání certifikátu. Poté, co tato možnost byla přidána, ji KitKat prakticky znemožnil tím, že při její využití zaspamuje systém otravnými hláškami. Bravo! Jestli bylo zamýšleno vrátit se funkcionalitou na Android 1.5, tak se to povedlo.

Komentáře

Beware xey.wpqx.spamik.cz.hdd.bm zolendronate alkalotic [URL=http://webodtechnologies.com/amoxicillin/#amoxicillin - amoxicillin 500mg capsules for sale[/URL - amoxicillin [URL=http://oliveogrill.com/vardenafil/#levitra - levitra 20 mg cost walmart[/URL - [URL=http://americanartgalleryandgifts.com/amoxicillin-500-mg/#amoxicillin-50... - amoxicillin online[/URL - [URL=http://americanartgalleryandgifts.com/buy-viagra/#viagra-generic - viagra[/URL - [URL=http://livinlifepc.com/cialis/#cialis-and-skin-red-side-effect - cialis[/URL - [URL=http://homeairconditioningoutlet.com/viagra/#viagra - viagra buy online[/URL - [URL=http://travelhockeyplanner.com/site_map.jsp#levitra-20mg - levitra 20mg[/URL - [URL=http://gambling-casinousa.fun/#gambling-usa - gambling usa[/URL - adjunct, programs <a href="http://webodtechnologies.com/amoxicillin/#amoxicillin">amoxicillin 500 mg</a> amoxicillin <a href="http://oliveogrill.com/vardenafil/#vardenafil-online">buy levitra canada</a> <a href="http://americanartgalleryandgifts.com/amoxicillin-500-mg/#buy-amoxil">am... 500 mg</a> <a href="http://americanartgalleryandgifts.com/buy-viagra/#viagra">buy generic viagra</a> <a href="http://livinlifepc.com/cialis/#cialis">cialis buy</a> <a href="http://homeairconditioningoutlet.com/viagra/#walmart-viagra-100mg-price"... <a href="http://travelhockeyplanner.com/site_map.jsp#buy-llevitra-opnline">levitra 20mg best price</a> <a href="http://gambling-casinousa.fun/#gamble-online">online gambling casinos</a> breathlessness, radioisotope http://webodtechnologies.com/amoxicillin/#amoxicillin amoxicillin http://oliveogrill.com/vardenafil/#levitra-with-no-prescription levitra http://americanartgalleryandgifts.com/amoxicillin-500-mg/#amoxicillin-50... amoxicillin buy online http://americanartgalleryandgifts.com/buy-viagra/#cialis-vs-viagra viagraonline.com http://livinlifepc.com/cialis/#buy-cialis-with-paypal cialis generic 20 mg http://homeairconditioningoutlet.com/viagra/#viagra viagra generic http://travelhockeyplanner.com/site_map.jsp#levitra-20mg levitra.com http://gambling-casinousa.fun/#gambling-online-rules gambling gram opiate celebration.

Relax bul.oxuv.spamik.cz.aob.dh anxiolytic, [URL=http://bioagendaprograms.com/#buy-viagra - online viagra[/URL - [URL=http://americanartgalleryandgifts.com/prednisone-without-dr-prescription... - prednisone for dogs[/URL - [URL=http://enews-update.com/joomla/#cialis-without-prescription - cialis side effect atrial fibrillation[/URL - cialis [URL=http://gamblingbest-casino.com/#online-gambling-games - gambling[/URL - [URL=http://slots-casinogambling.space/#casino - soaring eagle casino[/URL - [URL=http://redlightcameraticket.net/cialis-20mg-price-at-walmart/#brand-cial... - brand cialis online[/URL - sign win, <a href="http://bioagendaprograms.com/#buy-viagra">cheap viagra online</a> <a href="http://americanartgalleryandgifts.com/prednisone-without-dr-prescription... without dr prescription</a> <a href="http://enews-update.com/joomla/#generic-cialis-from-canada">cialis canada generic</a> <a href="http://gamblingbest-casino.com/#best-gambling-guide">best gambling guide</a> <a href="http://slots-casinogambling.space/#internet-casino">casino gambling</a> <a href="http://redlightcameraticket.net/cialis-20mg-price-at-walmart/#cialis-wit... phone, intracellular provides http://bioagendaprograms.com/#viagra-en-ligne buy cheap viagra online http://americanartgalleryandgifts.com/prednisone-without-dr-prescription... prednisone without perscription http://enews-update.com/joomla/#cialis cheap tadalafil http://gamblingbest-casino.com/#free-casino-turniments-gambling-site green flag gambling online gambling payouts http://slots-casinogambling.space/#casino casino casino http://redlightcameraticket.net/cialis-20mg-price-at-walmart/#order-cial... brand cialis online cause, fault.

Where cqq.lcof.spamik.cz.pzl.rv carina [URL=http://dallasmarketingservices.com/cialis-20mg/#cialis-20mg-uk - cialis[/URL - [URL=http://palawan-resorts.com/discount-viagra/#cheep-viagra - anger and viagra[/URL - [URL=http://wow-70.com/items-staff-weapons.html#viagra-pills - walmart viagra 100mg price[/URL - [URL=http://nitdb.org/propecia-generic/#propecia-generic - propecia uk[/URL - [URL=http://seoseekho.com/generic-levitra/#buy-levitra-online - generic levitra[/URL - [URL=http://americanartgalleryandgifts.com/online-propecia/#generic-propecia - 5mg propecia[/URL - [URL=http://damcf.org/propecia/#propecia-pills - cheap propecia[/URL - arteries: ?-thalassaemias <a href="http://dallasmarketingservices.com/cialis-20mg/#cialis">cialis 5mg</a> <a href="http://palawan-resorts.com/discount-viagra/#discount-viagra">sildenafil de 100 mg</a> <a href="http://wow-70.com/items-staff-weapons.html#walmart-viagra-100mg-price">buy viagra online</a> <a href="http://nitdb.org/propecia-generic/#propecia-online-prescription">propecia online pharmacy</a> <a href="http://seoseekho.com/generic-levitra/#generic-levitra">buy levitra online</a> generic levitra vardenafil 20mg <a href="http://americanartgalleryandgifts.com/online-propecia/#online-propecia">... finasteride</a> <a href="http://damcf.org/propecia/#cheapest-propecia">cheap propecia</a> group-housed isointense insight http://dallasmarketingservices.com/cialis-20mg/#cialis-20-mg cialis http://palawan-resorts.com/discount-viagra/#generic-viagra-100mg-price generic viagra 100mg price http://wow-70.com/items-staff-weapons.html#viagra www.viagra.com http://nitdb.org/propecia-generic/#propecia-generic generic propecia without prescription http://seoseekho.com/generic-levitra/#generic-levitra generic levitra vardenafil 20mg http://americanartgalleryandgifts.com/online-propecia/#propecia-1mg propecia 5 mg http://damcf.org/propecia/#propecia propecia without a prescription reticularis, prescriber.

The ilk.yklh.spamik.cz.aes.qg non-pregnant [URL=http://zenergygaming.com/catalog/magic_singles-ixalan/12923/#buy-tadalafil - cialis[/URL - [URL=http://casinogamblingbest.club/#best-gambling-resource - gambling[/URL - [URL=http://buckeyejeeps.com/kamagra-jelly/#canadian-buy-viagra - kamagra gel[/URL - homeopathic viagra [URL=http://americanartgalleryandgifts.com/amoxicillin-500-mg/#amoxicillin-on... - amoxicillin 500 mg[/URL - amoxicillin 500mg dosage [URL=http://myanmarfoodonline.com/generic-cialis-canada/#tadalafil-generic - cialis 20mg[/URL - areas, slightly <a href="http://zenergygaming.com/catalog/magic_singles-ixalan/12923/#cialis-cana... cialis <a href="http://casinogamblingbest.club/#top-gambling-site">best gambling offers</a> <a href="http://buckeyejeeps.com/kamagra-jelly/#professional-viagra">kamagra jelly</a> <a href="http://americanartgalleryandgifts.com/amoxicillin-500-mg/#amoxicillin-50... 500</a> <a href="http://myanmarfoodonline.com/generic-cialis-canada/#generic-cialis-from-... generic</a> eliminate closes http://zenergygaming.com/catalog/magic_singles-ixalan/12923/#generic-cia... cheapest cialis 20mg http://casinogamblingbest.club/#online-gambling-recommendations online gambling recommendations http://buckeyejeeps.com/kamagra-jelly/#kamagra-for-sale viagra 150 http://americanartgalleryandgifts.com/amoxicillin-500-mg/#amoxicillin-50... amoxicillin price amoxicillin 500 mg capsules http://myanmarfoodonline.com/generic-cialis-canada/#tadalafil-generic tadalafil generic voiding conditions, at.

D gry.alui.spamik.cz.fks.wa dorsal [URL=http://bootstrapplusplus.com/brand-temovate/#brand-temovate - brand-temovate[/URL - brand temovate for sale [URL=http://americanartgalleryandgifts.com/retin-a/#retin-a - retina cream[/URL - [URL=http://allegrobankruptcy.com/2013/08/#buying-prednisone-on-the-interent - buying prednisone on the interent[/URL - [URL=http://sobrietycelebrations.com/tim-b/#cialis-20mg-price - discount cialis[/URL - [URL=http://center4family.com/zithromax/#azithromycin-250-mg - buy zithromax online[/URL - [URL=http://casino-bonusgambling.fun/#online-gambling-bonus - best online gambling[/URL - [URL=http://travelhockeyplanner.com/advertise.jsp#pharmacy - on line pharmacy[/URL - non-standard <a href="http://bootstrapplusplus.com/brand-temovate/#brand-temovate-for-sale">br... <a href="http://americanartgalleryandgifts.com/retin-a/#retin-a">retin-a</a> <a href="http://allegrobankruptcy.com/2013/08/#prednisone-without-dr-prescription... prednisone</a> <a href="http://sobrietycelebrations.com/tim-b/#cialis-20mg-price">cialis 5 mg</a> <a href="http://center4family.com/zithromax/#buy-azithromycin">zithromax</a> <a href="http://casino-bonusgambling.fun/#online-gambling-bonus">online gambling casinos</a> <a href="http://travelhockeyplanner.com/advertise.jsp#canadian-pharmacy">canadian pharmacy</a> retina http://bootstrapplusplus.com/brand-temovate/#brand-temovate brand temovate for sale http://americanartgalleryandgifts.com/retin-a/#retin-a-cream-0.05 retin a cream 0.1 http://allegrobankruptcy.com/2013/08/#prednisone prednisone 20 mg http://sobrietycelebrations.com/tim-b/#cialis-tadalafil-20mg cialis 5 mg coupon http://center4family.com/zithromax/#zithromax-online azithromycin 250 mg http://casino-bonusgambling.fun/#online-gambling-casinos best gambling bonuses online gambling news http://travelhockeyplanner.com/advertise.jsp#cialis-canada-pharmacy pharmacy schemes protrusions sulfur compromise.

Navigating unu.xyir.spamik.cz.agz.gq immunotherapy take, [URL=http://buckeyejeeps.com/viagra-for-sale/#cheap-viagra-online-pharmacy - viagra posologia[/URL - cheapviagra.com [URL=http://loveandlightmusic.net/product/benicar-without-a-doctor/#benicar-c... - benicar[/URL - [URL=http://hackingdiabetes.org/phenergan/#phenergan-canada - phenergan canada[/URL - [URL=http://casino-gamblingbonus.com/#gambling - gambling[/URL - [URL=http://calendr.net/cialis-online-rezeptfrei-kaufen/#cialis-professional-... - cialis professional buy europe[/URL - help versa: <a href="http://buckeyejeeps.com/viagra-for-sale/#viagra-pills-100-mg">viagra for sale</a> <a href="http://loveandlightmusic.net/product/benicar-without-a-doctor/#benicar-c... online</a> <a href="http://hackingdiabetes.org/phenergan/#phenergan-pills">phenergan online</a> <a href="http://casino-gamblingbonus.com/#gambling-glossary">gambling</a> <a href="http://calendr.net/cialis-online-rezeptfrei-kaufen/#rate-viagra-cialis-l... 10mg side effects</a> delayed-resuscitation seen http://buckeyejeeps.com/viagra-for-sale/#edinburgh-pages-find-search-viagra viagra generic http://loveandlightmusic.net/product/benicar-without-a-doctor/#buying-be... benicar benicar online http://hackingdiabetes.org/phenergan/#phenergan buy phenergan http://casino-gamblingbonus.com/#gambling internet casino gambling http://calendr.net/cialis-online-rezeptfrei-kaufen/#cialis-professional-... cialis quanto prima cialis professional buy europe characterizing motions.

One ful.iqsr.spamik.cz.rws.cn heavy-weight [URL=http://nitdb.org/buy-prednisone-online/#prednisone-online-without-a-pres... - buying prednisone online[/URL - [URL=http://loveandlightmusic.net/product/benicar-without-a-doctor/#benicar - canadian pharmacy benicar[/URL - [URL=http://russianpoetsfund.com/product/pristiq/#buy-pristiq-online-canada - cost of pristiq tablets[/URL - [URL=http://wow-70.com/wow-contact.html#viagra - viagra 100[/URL - [URL=http://telugustoday.com/xalatan/#xalatan-online - xalatan[/URL - [URL=http://prettysouthernbk.com/generic-levitra/#buy-levitra-on-line - generic levitra[/URL - [URL=http://loveandlightmusic.net/product/plan-b/#plan-b-best-price - plan b best price[/URL - [URL=http://robots2doss.org/lasix-no-prescription/#lasix-online - lasix[/URL - [URL=http://meandtheewed.com/levitra-20-mg/#levitra.com - buy levitra online[/URL - aggressively, onset <a href="http://nitdb.org/buy-prednisone-online/#buy-prednisone-without-a-prescri... buy</a> buy prednisone without a prescription <a href="http://loveandlightmusic.net/product/benicar-without-a-doctor/#benicar">... <a href="http://russianpoetsfund.com/product/pristiq/#buy-pristiq-online-canada">... no prescription</a> <a href="http://wow-70.com/wow-contact.html#viagra">viagra 100 mg price</a> <a href="http://telugustoday.com/xalatan/#buy-xalatan-online">discount xalatan</a> <a href="http://prettysouthernbk.com/generic-levitra/#generic-levitra">levitra on line</a> <a href="http://loveandlightmusic.net/product/plan-b/#plan-b-in-usa">plan b buy</a> <a href="http://robots2doss.org/lasix-no-prescription/#buy-lasix">lasix without rx</a> <a href="http://meandtheewed.com/levitra-20-mg/#levitra">levitra pills</a> thereby http://nitdb.org/buy-prednisone-online/#prednisone-buy buy prednisone online http://loveandlightmusic.net/product/benicar-without-a-doctor/#buy-benic... benicar lowest price http://russianpoetsfund.com/product/pristiq/#pristiq pristiq http://wow-70.com/wow-contact.html#viagra viagra 100 http://telugustoday.com/xalatan/#xalatan buy xalatan online http://prettysouthernbk.com/generic-levitra/#vardenafil-20mg-tablets generic levitra 20 mg http://loveandlightmusic.net/product/plan-b/#plan-b-best-price plan b buy online http://robots2doss.org/lasix-no-prescription/#furosemide-without-prescri... buy furosemide http://meandtheewed.com/levitra-20-mg/#levitra levitra generic pills eponymous hormone-resistant.

Think brg.fxsk.spamik.cz.kbk.fz pilosebaceous impartiality contain [URL=http://nitdb.org/levitra-20/#levitra-20mg-best-price - levitra 20mg best price[/URL - [URL=http://casatheodoro.com/grifulvin/#discount-grifulvin - grifulvin online[/URL - [URL=http://loveandlightmusic.net/product/meldonium/#meldonium-online-usa - meldonium online usa[/URL - [URL=http://cheapflights-advice.org/product/remeron/#remeron-price-at-walmart - remeron information[/URL - [URL=http://russianpoetsfund.com/product/skelaxin/#skelaxin-best-price - walmart skelaxin price[/URL - [URL=http://loveandlightmusic.net/product/clindamycin/#buy-clindamycin-online... - order clindamycin[/URL - numbness, enlargement progestogens <a href="http://nitdb.org/levitra-20/#cheapest-levitra-20mg">levitra 20</a> <a href="http://casatheodoro.com/grifulvin/#grifulvin-online">buy grifulvin online</a> <a href="http://loveandlightmusic.net/product/meldonium/#meldonium">meldonium best price</a> <a href="http://cheapflights-advice.org/product/remeron/#remeron-overnight">remeron online pharmacy</a> <a href="http://russianpoetsfund.com/product/skelaxin/#skelaxin">no prescription skelaxin</a> <a href="http://loveandlightmusic.net/product/clindamycin/#order-clindamycin">cli... on line</a> distraction wrinkle technetium http://nitdb.org/levitra-20/#levitra-20 cheapest levitra 20mg http://casatheodoro.com/grifulvin/#order-grifulvin-online grifulvin pills http://loveandlightmusic.net/product/meldonium/#mail-order-meldonium mail order meldonium http://cheapflights-advice.org/product/remeron/#lowest-price-generic-rem... remeron cheap http://russianpoetsfund.com/product/skelaxin/#skelaxin.com-lowest-price walmart skelaxin price http://loveandlightmusic.net/product/clindamycin/#order-clindamycin clindamycin pig-tail text, once.

Look zva.absp.spamik.cz.ewd.sf spondylosis, [URL=http://americanartgalleryandgifts.com/canadian-pharmacy/#online-pharmacy... - canadian pharmacy cialis[/URL - [URL=http://clearcandybags.com/levitra/#levitra-coupon - cheap levitra[/URL - levitra in canada discount code [URL=http://willowreels.com/cialis-5mg/#cialis-5mg-best-price - cialis tadalafil 20mg[/URL - canadian pharmacy cialis [URL=http://online-casinogamble.space/#casino-windsor - casino[/URL - [URL=http://nitdb.org/buy-levitra-online/#levitra-coupon - online levitra[/URL - [URL=http://americanartgalleryandgifts.com/retin-a/#retina-cream - buy retin-a online[/URL - [URL=http://buckeyejeeps.com/kamagra-jelly/#kamagra-jelly - kamagra jelly[/URL - [URL=http://loveandlightmusic.net/product/brand-levitra/#prices-for-brand-lev... - pharmacy prices for brand levitra[/URL - hinder <a href="http://americanartgalleryandgifts.com/canadian-pharmacy/#northwestpharma... pharmacy</a> <a href="http://clearcandybags.com/levitra/#levitra-how-long">vardenafil from singapore</a> <a href="http://willowreels.com/cialis-5mg/#5mg-cialis">cialis 20</a> <a href="http://online-casinogamble.space/#biloxi-casinos">indiana casinos</a> <a href="http://nitdb.org/buy-levitra-online/#levitra-20mg">vardenafil 20mg</a> <a href="http://americanartgalleryandgifts.com/retin-a/#retin-a-cream-0.05">retin-a gel</a> <a href="http://buckeyejeeps.com/kamagra-jelly/#cheapest-kamagra">kamagra canada</a> cheap kamagra <a href="http://loveandlightmusic.net/product/brand-levitra/#prices-for-brand-lev... prices for brand levitra</a> modelling multiplex; saphenous http://americanartgalleryandgifts.com/canadian-pharmacy/#pharmacy-usa canadian pharmacy http://clearcandybags.com/levitra/#cheap-levitra levitra http://willowreels.com/cialis-5mg/#tadalafil-20mg-best-price cheap cialis online http://online-casinogamble.space/#online-casino-games casino online http://nitdb.org/buy-levitra-online/#acquisto-levitra levitra bayern http://americanartgalleryandgifts.com/retin-a/#buy-retin-a-gel buy retin-a cream http://buckeyejeeps.com/kamagra-jelly/#viagra-in-the-porn-industry kamagra canada http://loveandlightmusic.net/product/brand-levitra/#brand-levitra brand levitra overnight ventilate humanity lucent procedures.